O nás

O nás

InBase Advisory - transakční poradenství

Kdo jsme

Něco málo o nás

Naše zkušenosti s prodejem firem v rámci projektu inbase.cz nám ukázali, že některé firmy, zejména větších velikostí, vyžadují komplexnější přístup k celému procesu prodeje společnosti. Přičemž u menších firem vidíme jako hlavní přidanou hodnotu nalezení kupujícího, u větších firem je často důležitější poradenská část procesu.

Proto jsme se rozhodli věnovat se těmto případům samostatně, s osobitým přístupem a důrazem na kvalitní M&A poradenství. V rámci InBase Advisory si zakládáme také na tom, aby byla společnost na prodej řádně připravena, abychom už na začátku spolupráce společnost dobře poznali a to vše z důrazem na osobní kontakt s majitelem.

Jen tak je možné dosáhnout hladký průběh jednání se zájemci a realizaci transakce přesně podle představ našeho klienta.

MV - podpis

Michal Volník
zakladatel a poradce

Naše hodnoty

Na čem si zakládáme

Diskrétnost a mlčenlivost

Zamezení úniku dat našich klientů nesprávným osobám je pro nás nesmírně důležité.

Analýza a příprava

Podnik a klienta musíme nejprve dobře poznat abychom věděli jeho záujmy obhájit před protistranou.

Poradenství a podpora

Pro klienty jsme k dispozici ve všech směrech a během celého procesu.
InBase Advisory - tým M&A poradenství

Naše historie

Co už máme za sebou

 • 2015

  Založení InBase s.r.o.

 • 2016

  Růst povědomí o inbase.cz

 • 2017

  Expanze na Slovensko

 • 2018

  Úspěšné větší transakce

 • 2019

  Nová partnerství

 • 2020

  Valuace společností

 • 2021

  Oddělení InBase Advisory

Vše začalo myšlenkou o zlepšení trhu firem v České republice, po vzoru zahraničních společností zaměřených na prodej zavedených podniků. Základním předpokladem byl malá informovanost širší veřejnosti o aktuálních nabídkách a možnostech na poli prodeje firem. To nás přivedlo k založení veřejné online databáze inbase.cz, v rámci které mohou do nabídek firem na prodej přehledně a zdarma nahlédnout jakýkoli zájemci.

Nejedná se však o žádnou běžnou inzerci jakých tu už v minulosti několik bylo a vždy neúspěšně. Všechny nabídky jsou prověřovány, je zachována anonymita klientů a jejich firem a součástí jsou také veškeré služby s prodejem spojené.

Projekt inbase.cz si rychle našel své publikom, probojoval se na první příčky ve vyhledávačích a vytvořil si pravidelnou, početní a hlavně relevantní návštěvnost. Díky tomu se nám dařilo už od začátku realizovat transakce a ke dnešnímu dni jich dotáhnout do úspěšného konce už 38, co je za poměrně krátkou dobu nadstandardní číslo.

Jako M&A poradci jsme díky tomu pracovali na prodeji firem nejrůznějšího zaměření a velikosti a ke svým dosavadním zkušenostem jsme přidali hodně těch, které jsou pro poradenství při prodeji podniků nejzásadnější.

Také jsme zjistili, že při určité velikosti transakce se proces prodeje liší a narozdíl od menších firem, kde je hlavní přidanou hodnotou spojení kupujícího a prodávajícího, se při velkých firmách dostává do popředí právě poradenství, které musí být komplexnější a kvalitní. Z toho důvodu jsme se po pěti letech rozhodli odčlenit část společnosti, která se bude věnovat primárně transakčnímu poradenství a klientům bude poskytovat nadstandardní služby ve všech aspektech prodeje společnosti.